FAQ - CZYLI ODPOWIEDZI
NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

• Jak pracujemy?

Staramy się być maksymalnie dyskretni, poruszamy się jak nijna i łapiemy wtedy najlepsze momenty. Nie chcemy być w centrum uwagi, lubimy kiedy ludzie nas nie zauważają, a dzięki temu nie pozują tylko pozostają naturalni. Jesteśmy reportażystami, ale darzymy głębokim uczuciem portret. Detale są fajne, ale najważniejszy jest człowiek i emocje. Pokazujemy Wam ten dzień naszymi oczami - naszą wrażliwością. Chcemy, aby nasza fotografia była dla Was opowieścią - dobrą książką, ale w obrazkach.

• Czy opublikujemy Wasze zdjęcia?

Publikacja zdjęć jest dla nas bardzo ważna.Tylko w ten sposób możemy dotrzeć do przyszłych par młodych, ciągle się rozwijać i po prostu istnieć na rynku. Wy też do nas trafiliście dzięki temu, że publikujemy zdjęcia na naszym facebooku i reportaże na stronie. Oczywiście nie chcemy publikować wszystkich zdjęć - tylko nasze ulubione, a czasem złożyć historię na bloga z kilkudziesięciu ujęć. Nie będziemy też publikować zdjęć, które Waszym zdaniem nie powinny znaleźć się w czeluściach internetu. Mamy nadzieję, że rozumiecie jak ważna to dla nas kwestia.

• Czy wykonujemy sesję w dniu ślubu?

No pewnie! Co więcej - bardzo Was na taką krótką sesję zawsze namawiamy. To tylko kilkanaście minut wyrwanych z całego dnia, goście nawet nie zauważą Waszej chwilowej nieobecności. Wy za to złapiecie oddech i chwilę dla siebie, a w efekcie będziecie mieć piękne zdjęcia. No to chyba warto?

• Czy zawsze pracujemy w duecie?

Tak, zawsze pracujemy we dwoje, chociaż nie zawsze w składzie Klodia + Matt. Współpracujemy z zaufanymi fotografami, tzw. "second shooterami". Zawsze jednak jedno z nas jest obecne i tylko my pracujemy nad postprodukcją Waszych zdjęć.

• Jak długo fotografujemy w dniu ślubu?

Maksymalnie 12h. Nie wychodzimy z wesela później, niż 0:30. Coraz częściej zdarza nam się pracować 8-10h i uwierzcie, to jest wystarczający czas na zrobienie dobrego, pełnego reportażu. Nasza praca poza tym, że jest bardzo przyjemna, wymaga też od nas maksymalnego skupienia, jesteśmy też ciągle w ruchu, dlatego dbając o swoje zdrowie nie chcemy przekraczać 12h pracy. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych godzin, ale naprawdę rzadko jest taka potrzeba.

• Czy możemy się z Wami spotkać?

No jasne! Poznanie Was jest dla nas szalenie ważne, warto sprawdzić czy nawiąże się między nami fajna relacja czy jesteśmy ludźmi z "Waszej bajki", czy po prostu będziecie czuć się przy nas dobrze. Co jak co, ale wypadłaby, abyście lubili ludzi, którzy będą kilkanaście godzin biegać za Wami z aparatami. Jeśli dzieli nas odległość, która chwilowo będzie nie do pokonania, nie martwcie się. Możemy wypić wirtualną kawę na skype.

• Czy robimy zdjęcia poza Śląskiem?

Jak najbardziej! Kochamy podróże i bardzo się cieszymy kiedy możemy pojechać w inny region naszego kraju (lub świata). Pamiętajcie jednak, że nie zawsze możemy dojechać w każde miejsce, dlatego koniecznie napiszcie nam, gdzie planujecie uroczystość.

• Jak długo zajmujemy się fotografią?

Nie przesadzimy, jeśli napiszmy, że połowę życia. :) Oboje zaczęliśmy robić zdjęcia dość szybko, ponieważ w wieku trzynastu lat. Klodia zaczynała od mody i kobiecych portretów, a Matt od zdjęć streetowych i sportowych. Śluby fotografujemy od 2014 roku.

• W jaki sposób możemy zarezerwować termin?

Rezerwacja terminu następuje w momencie podpisania umowy i wpłaty zadatku.

• Czy współpracujecie z filmowcami?

Tak, jak najbardziej. Bardzo często spotykamy na ślubach ekipę filmową i zawsze staramy się wspólnie dogadać i współpracować ze sobą. Możemy Wam także polecić naszych ulubionych filmowców.

• Czy posiadacie zgodę na fotografowanie w obiektach sakralnych?

Tak, nie wyobrażamy sobie fotografowania bez tej zgody.

• Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Czas oczekiwania na zdjęcia to 90 dni roboczych.

• Czy posiadacie zabezpieczenie w razie awarii sprzętu?

Oczywista oczywistość. :) Zawsze mamy w swoich torbach dodatkowe aparaty, obiektywy, baterie, itp. Dbamy także o odpowiedni backup zdjęć - zgrywamy je na kilka dysku, w tym także na internetową chmurę. Możecie być spokojni o Wasze wspomnienia.

• Czy wykonujecie zdjęcia pozowane, tzw. "grupówki"?

Jasne! To, że kochamy reportaż, łapanie ukradkiem momentów i niepozowane zdjęcia nie wyklucza zdjęć grupowych z Waszymi gośćmi. To dla was i Waszych najbliższych fantastyczna pamiątka. Jeśli tylko chcecie - zrobimy i takie zdjęcia w dniu Waszego ślubu.

• Co składa się na cenę?

Bardzo wiele czynników. Przede wszystkim nasze doświadczenie, czujne oko, wrażliwość. To jakość - nie tylko samych zdjęć, bo to oczywiste, ale także kontaktu z Wami. Kiedy tylko będziecie potrzebować rad czy wsparcia - nie bójcie się do nas napisać z pytaniami i wątpliwościami. Jesteśmy też w stanie polecić Wam sprawdzonych usługodawców. Dbamy o to, aby produkt finalny był idealny (odbitki na super papierze, ładne pudełko i pendrive) To nie są przypadkowo znalezione rzeczy, a starannie wybierane produkty, które mają współgrać z jakością zdjęć. Nie uznajemy półśrodków. Nie musicie się martwić, że Wasze zdjęcia "znikną", ponieważ dbamy o solidny backup plików. Oprócz kilku dysków na których je przechowujemy, korzystamy także z chmury internetowej - nawet gdyby nasz dom zniknął z powierzchni ziemi, Wasze zdjęcia dalej będą bezpieczne. Serio! :) W dniu ślubu zawsze mamy zapasowy aparat, obiektywy, lampy, baterie, itp. Cena to także czas jaki poświęcamy na wykonanie całej usługi. Od pierwszego kontaktu, przez ślub, późniejszą postprodukcję, po kontakt finalny.
Inwestujemy w siebie (warsztaty, szkolenia) oraz w sprzęt. Wymieniamy, kiedy widzimy, że to już jego pora, serwisujemy, dbamy. Pamiętajcie, że inwestujecie we wspomnienia na całe życie. To wartość bezcenna.

• Jakiego używamy sprzętu?

Pracujemy na aparatach pełnoklatkowych Canona oraz jasnych obiektywach. W czasie wesela
używamy reporterskich lamp błyskowych (tylko na imprezie, w żadnym innym miejscu).