PLENER ŚLUBNY, FOTOGRAF ŚLĄSK

Plener ślubny. Dla jednych – absolutnie zbędny dodatek, dla innych okazja do zrobienia sobie zdjęć w wyjątkowych okolicznościach natury. Niektórzy wybierają kierunki zagraniczne, te bliższe oraz te bardziej egzotyczne. Nie mówimy, że niechętnie pojechalibyśmy na plener ślubny za granicą, ale lubimy podkreślać piękno naszego kraju i uważamy, że jest tutaj bardzo dużo genialnych zakątków do odkrycia. Naszym zdaniem Polska oferuje wspaniałe miejsca na sesję ślubną lub sesję narzeczeńską.

IDEALNE MIEJSCA NA SESJĘ ŚLUBNĄ

Ten wpis pokazuje miejsca nie tylko na plener ślubny, ale w większości przypadków również na sesję narzeczeńską lub lifestylową. Kierujemy ten wpis przede wszystkim do Par Młodych, które nie raz mają zagwozdkę gdzie tak naprawdę fajnie byłoby zrobić swoją wymarzoną sesję ślubną, ale także do fotografów – może okaże się, że któregoś miejsca nie znaliście wcześniej? Przedstawimy tutaj tylko miejsca w których byliśmy i które sprawdziliśmy.

Na pewno będziemy tę listę aktualizować z każdą nowo poznaną miejscówką – będą tutaj piękne lasy, miejskie scenerie i co ważne – nie tylko Śląsk (chociaż miejsc na południu będzie na pewno najwięcej). Jeśli jeszcze nie wiecie, gdzie powinien odbyć się Wasz idealny plener ślubny, to koniecznie przeczytajcie ten wpis. Będzie nam super miło, jeśli zostawicie nam komentarz, a może zaproponujecie miejsce, którego tutaj nie ma, a Waszym zdaniem powinno się znaleźć?

Fabryka Porcelany, Katowice 

Miejsce z niesamowitym potencjałem. Industrial, ale nie taki oczywisty i nie aż tak surowy. Lubimy tam wracać, ponieważ za każdym razem można zrobić coś nowego, innego. Miejsce inspiruje, zdecydowanie. Możesz zobaczyć całą sesję na naszej stronie.

miejsca na plener slubny fabryka porcelany

Gliwice – przestrzeń miejska 

To miasto ma wiele do zaoferowania. Od klimatycznych uliczek pełnych starych kamienic (nie bez powodu mówi się na Gliwice mały Paryż), po industrialne przestrzenie w okolicy Loftów. Jest także niezawodna Palmiarnia, kilka godnych uwagi parków i genialna kawiarnia – Kafo. Wszystkie te miejsca mają potencjał zdjęciowy.

miejsca na plener slubny gliwice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

Miejsce, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Katowice niesamowicie się rozwinęły, a MCK jest wizytówką miasta. Architektoniczna perełka, świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu, ale także na sesję. Ślubną, narzeczeńską, rodzinną – każda wypadnie tam niebanalnie, ponieważ miejscówka ma niesamowity potencjał i można wykorzystać temat na kilka sposobów. Jeśli chcesz zobaczyć całą sesję zerknij na wpis z Agą i Karolem.

miejsca na plener slubny mck katowice

Superjednostka i Spodek, Katowice

Katowicka architektura zachwyca, a Superjednostka i Spodek to po prostu klasyka. Gigantyczny blok mieszkalny stoi na żelbetowych nogach i to właśnie tam można odkryć potencjał na świetne, minimalistyczne ujęcia. Spodek to po prostu dobry, niebanalny projekt i cała masa zakamarków z ciekawie wpadającym światłem i dających możliwości na świetne, geometryczne ujęcia z architekturą w tle. Na naszej stronie znajdziecie sesję z tego miejsca.

miejsca na plener slubny spodek suprjednostka katowice

Lanckorona, Małopolska 

Urocze, małe miasteczko, niemal całe w zabudowie drewnianej. Nie znamy człowieka, który by się w tym miejscu nie zakochał. Jest jak zatrzymane w czasie, jak z innego świata. Nie pasuje do rzeczywistości, ale pięknie od niej odrywa na chwilę. Poza niezwykłą architekturą znajdziemy tam także klimatyczne kawałek “krzaków” z widokiem na góry i klimatem iście Toskańskim. Jeśli macie ochotę zobaczyć sesje z tego miejsca zerknijcie na wpis z Anią i Kubą oraz z Natalią i Pawłem.

miejsca na plener slubny lanckorona

Pokrzywnik, Złoty Widok i Perła Zachodu, Dolny Śląsk

Dolny Śląsk jest jednym z naszych ulubionych miejsc na Ziemi. Lasy owiane jakąś niewytłumaczalną magią, jakby skrywały w sobie tajemnice. Piękne skały, wodospady, łąki. Wszystko jest tam zachwycające! Jeśli jeszcze nie znacie Pokrzywnika (mała wioska, ale pełna uroku) w którym znajdziecie dwa genialne miejsca do spania to szybko to nadróbcie. Stamtąd niedaleko na Złoty Widok i Perłę Zachodu – oba miejsca mają ogromny potencjał zdjęciowy. Całą sesję z tego miejsca znajdziecie tutaj.

miejsca na plener slubny pokrzywnik zloty widok

Pustynia Błędowska

Absolutny klasyk. Perełka na Śląsku (i w Europie). Teren naprawdę jest pustynny, a zachód słońca jaki można tam “złapać” jest zniewalający. Sprawdźcie to koniecznie! Sesję z tego miejsca możecie zobaczyć na naszej stronie.

miejsca na plener slubny pustynia bledowska

Góra Zborów

No dobra, oczywista oczywistość. Czy jest jeszcze ktoś, kto tego miejsca nie zna? Pewnie nie! Jednak gdyby ktoś taki się znalazł to właśnie informujemy: kolejne miejsce z serii “must see”. Nawet jeżeli nie masz ochoty wspinać się tam na sesję to warto zajrzeć dla samych walorów krajobrazowych. Uwaga – możecie spotkać tam mnóstwo innych par i fotografów w jednym czasie.

miejsca na plener slubny gora zborow

Zamek Olsztyn

Nie do końca pod kątem zdjęć kręcą nas zamki (choć ładne pałace już tak!), dlatego w tym miejscu omijamy zamek i skupiamy się na świetnym terenie. Trzeba się trochę wspiąć, ale warto dla widoków i całkiem sporej ilości fajnych skałek. Zachód słońca wygląda tam bardzo dobrze!

miejsca na plener slubny zamek olsztyn fotograf

Mirów i Bobolice 

Podobnie jak w przypadku Zamku Olsztyn – to po prostu dobre miejsca na plener ślubny. Jest natura, są skałki, ładnie wpada światło. Czego chcieć więcej?

miejsca na plener slubny mirow bobolice

Rezerwat przyrody Łężczok

Mamy wrażenie, że to miejsce jest trochę niedoceniane, a może po prostu mało znane? Niemniej jednak jest to świetna baza wypadowa na rodzinny spacer, rower, no i oczywiście zdjęcia.

miejsca na plener slubny rezerwat lezczok slask

Nikiszowiec, Katowice 

Kolejne miejsce z serii: klasyk! Jeśli nie znasz tego uroczego, ceglanego osiedla to nawet nie mów tego na głośno! Oczywiście nie obyło się bez wad: bardzo dużo samochodów, które nieco utrudniają robienie, ale można to ogarnąć!

miejsca na plener slubny nikiszowiec katowice

Ośrodek Kotwica, Rybnik

Plener ślubny w Rybniku? Czy to w ogóle może się udać? No pewnie! Ośrodek Kotwica to niepozorne miejsce, które jak dla nas ma ogromny potencjał. Bardzo często tam wracamy i za każdym razem przynosimy zdjęcia w nieco innym klimacie. Warto zajrzeć także do lasu po przeciwnej stronie ulicy.

miejsca na plener slubny kotwica rybnik slub

Salmopol, Szczyrk

Nie macie formy, a chcecie zdjęcia “gdzieś wysoko”? Podjedźcie samochodem na Salmopol. Co prawda, aby złapać pierwsze fajne widoki trzeba jednak się odrobinę zmęczyć, ale jesteśmy pewni, że dacie radę. Łatwo, miło i przyjemnie w leśnym klimacie. Gdybyście mieli ochotę na dłuższą wędrówkę to można z Salmopolu dotrzeć na Malinowską Skałę.

miejsca na plener slubny salompol szczyrk

Równica, Ustroń

Znane i lubiane miejsce wśród ślubnych fotografów. Łatwo dostępne, zawsze z dobrym widokiem i bardzo często z pięknym światłem. Pewniak na zachód słońca z górami w tle? Zdecydowanie Równica.

miejsca na plener slubny rownica gory ustron

Puszcza Dulowska, Małopolska 

Można by powiedzieć, że las jak las… Jednak coś w tej Puszczy jest takiego, że przyciąga. Nie wiemy do końca co i dlaczego, ale polecamy wielbicielom leśnych spacerów.

miejsca na plener slubny puszcza dulowska

Zalew Zielona, Kalety

To właśnie tam doświadczyliśmy bardzo magicznego światła. Gęsty las, zalew, a także wysokie trawy. Tak to miejsce pamiętamy sprzed kilku lat. To bezpieczna opcja, kiedy chcemy zrobić zdjęcia wśród natury i z pięknym światłem.

miejsca na plener slubny zalew kalety slask

Skrzyczne, Szczyrk

Wysoko, spektakularnie i łatwo! Dlaczego łatwo? Bo można wjechać kolejką! Pod warunkiem, że nie macie lęku wysokości.

miejsca na plener slubny skrzyczne szczyrk

Brama Twardowskiego 

Magiczne miejsce skryte wśród drzew. Tereny Wyżyny Częstochowskiej często zaskakują i mają zdjęciowy potencjał. Brama to most skalny, który robi naprawdę spore wrażenie. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na bardzo gęsty las wpada tam niewiele światła.

miejsca na plener slubny brama twardowskiego jura

Dwór Feillów, Zręczyce

Cudowne miejsce i wspaniali gospodarze. Zachwyca przede wszystkim budynek, który leży na małopolskim szlaku architektury drewnianej. Dwór jest niezwykle klimatyczny i fotogeniczny. Równie piękny jest otaczający go ogród.

miejsca na plener slubny dwor feillow krakow

Park Etnograficzny, Chorzów

Miejsce w który czas się zatrzymał. Piękne drewniane chaty, ale przede wszystkim ogromny, naprawdę ogromny teren pełen zieleni, kwiatów, drzew. Interesującym tłem do zdjęć może też okazać się stary, drewniany młyn. Za każdym razem, gdy tam byliśmy, mieliśmy fantastyczne światło, a “złota godzina” była naprawdę złota!

miejsca na plener slubny park etnograficzny chorzow

Mogilany, Małopolska

Niewielka miejscowość skrywająca naprawdę piękny park z równie pięknym dworem. W tym miejscu sesja nie może się nie udać. Potencjał jest ogromny, a niemal każdy zakamarek tego miejsca jest świetnym tłem do zdjęć.

miejsca na plener slubny mogilany krakow sesja fotograf

Stożek, Wisła

Dosyć niepozorne miejsce, jednak idealne na leśną sesję zdjęciową. Jest tam całkiem spokojnie i kameralnie. Najbardziej lubimy to miejsce jesienią.

miejsca na plener slubny stozek wisla

Dolina Kobylańska, Jura Krakowska-Częstochowska

Jeśli szukacie klimatycznego miejsca ze skałkami to jest to dobry wybór. Bardzo tajemniczo i nastrojowo, latem naprawdę zielono. Musicie jednak wiedzieć, że zachód słońca tam nie dociera, więc nie liczcie na “złotą godzinę” w tej Dolinie.

miejsca na plener slubny dolina kobylanska jura krakow

Wyspy Świderskie, Warszawa

Genialne miejsce niedaleko miasta. Poza tym, że jest Wisła, to jeszcze jest naprawdę spora plaża. Wyspy Świderskie robią wrażenie i dają naprawdę duże pole do zdjęciowych manewrów.

miejsca na plener slubny wyspy swiderskie

Brama Krakowska, Dolina Prądnika

Cała Dolina Prądnika jest absolutnie fantastyczna! Jeśli będziecie mieć szczęście trafić tam w mglisty, deszczowy dzień to już nigdy nie będziecie chcieli być tam w słoneczny dzień. Naprawdę! Totalna magia! Nie mówimy, że w pogodne dni jest źle, nadal jest pięknie. Jednak Brama Krakowska zrobiła na nas największe wrażenie, kiedy była okryta delikatną mgłą. Akurat wtedy byliśmy tam prywatnie, ale liczymy, że kiedyś uda się trafić taką pogodę z którąś z naszych par.

miejsca na plener slubny dolina pradnika brama krakowska

Przystań Wodna Hołcyna, Brenna

Niepozorne miejsce, ale z potencjałem. Może niekoniecznie jako miejscówka na całą sesję, ale na pewno warto tam zajrzeć, jeśli jesteśmy w okolicy. Jeśli wybierzemy się na spacer w okolicy, kierując się “w górę”, będziemy mieć bardzo przyjemne, leśne widoki. Dla nas świetne miejsca na sesję narzeczeńską.

miejsca na plener slubny brenna zapora beskidy sesja

Orłowo, Gdynia

Kolejny klasyk. Fotografowie z Trójmiasta mają pewnie z tym miejscem to samo, co śląscy z Górą Zborów. Niemniej jednak warto tam zajrzeć i wykorzystać możliwości tego miejsca. Zachód słońca nie jest tam spektakularny, słyszeliśmy jednak, że nadrabia ten brak świetnym wschodem. Sprawdźcie!

miejsca na plener slubny gdynia orlowo

Off Piotrkowska, Łódź

Kochamy to miejsce. Jest idealne na plener ślubny, na sesję narzeczeńską, na rodzinną, na portrety, no… na wszystko! Industrial w dobrym stylu. Cała sesja jest do zobaczenia tutaj.

miejsca na plener slubny off piotrkowska lodz sesja

WI-MA, Łódź

Bardziej surowo, niż na Offie. Mnóstwo zakamarków, starych budynków, wielkich okien. Pięknie wewnątrz i na zewnątrz. Kolejne ulubione miejsce. I na pewno tam jeszcze wrócimy!

miejsca na plener slubny wima lodz industrialna sesja

Rezerwat Biała Woda, Szczawnica

Pieniny są niewątpliwie jednym z piękniejszych rejonów naszego kraju. Uwielbiamy tam wracać – czy to prywatnie czy fotograficznie. Potencjał jest niemal wszędzie. Poza naprawdę świetnym, kameralnym i cichym rezerwatem, zrobimy super zdjęcia na przykład w okolicy Trzech Koron, w Wąwozie Homole czy przy wodospadzie Zaskalnik. Cały plener ślubny zobaczycie we wpisie z Kasią i Bartoszem.

miejsca na plener slubny pieniny fotografia

Dolomity, Bytom

Miejsce chyba jeszcze nie tak mocno znane, a naprawdę warte uwagi! Wyróżnia się na tle innych miejsc w okolicy.

miejsca na plener slubny dolomity bytom

Pustynia Siedlecka, Wyżyna Krakowsko-Częstochowska

Znowu wracamy w okolice Wyżyny. Nie ma co się dziwić – tam naprawdę jest co fotografować. Pustynia Siedlecka to fajna alternatywa dla Pustyni Błędowskiej. Ma nieco inny klimat, ale jest równie fotogeniczna i tam także można złapać piękne złote światło podczas zachodu słońca.

miejsca na plener slubny pustynia siedlecka

Ogród Botaniczny, Zabrze

Nie zbyt duży teren, ale za to bardzo spokojne i przyjemne miejsce. Mnóstwo fantastycznej roślinności i mała szklarnia.

miejsca na plener slubny ogrod botaniczny zabrze

Miechowicka Ostoja Leśna, Bytom

Po prostu las. Jednak niezwykle urokliwy i rozległy. Ładnie wpada tam światło, nie spotkaliśmy tam ani razu tłumów. Naprawdę warto, jeśli kochacie leśne klimaty. Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wygląda zimowa sesja w tym miejscu to zobaczcie ten wpis.

miejsca na plener slubny ostoja lesna miechowice zabrze

Štramberk, Czechy

Bardzo klimatyczne i urocze miasteczko u naszych sąsiadów. Niedaleko granicy, dla osób z okolic Rybnika naprawdę niedługa droga, a miejsce zachwyca. Jest bardzo kameralnie, sporo ładnych uliczek, można też wejść na punkt widokowy z którego rozpościera się genialny widok!

miejsca na plener slubny stramberk czechy

Staw Śmieszek, Żory

Niewielki staw otoczony drzewami. Poza sezonem letnim jest tam zazwyczaj pusto i spokojnie. Nasza ulubiona pora roku do fotografowania tam to jesień. No, a jeśli traficie na mglisty dzień to… nic tylko fotografować!

miejsca na plener slubny zory staw smieszek sesja nad woda

Góra Żar, Jezioro Międzybrodzkie, Jezioro Żywieckie

Na Górę Żar można wjechać kolejką, co zdecydowanie ułatwia sprawię. Na miejscu czeka nas mała polanka z ładnym widokiem. Nie jest to raczej miejsce na całą sesję, ponieważ szczyt jest zabudowany budkami z jedzeniem i różnymi atrakcjami, ale można znaleźć ustronne miejsca wśród natury. Oba jeziora są świetne i mają duży potencjał fotograficzny.

miejsca na plener slubny gora zar jezioro zywieckie

 

Komentarze

Niestety nie moje rejony ale naprawdę ciekawe miejscówki. Zazdro!

Mieszkam zupełnie w innej części Polski i prawdopodobnie nigdy mi się nie przyda to zestawienie. Ale muszę przyznać, że bardzo ładnie tam macie 🙂

Ciekawy artykuł, bardzo pomocny.
Lanckoronę też lubię i polecam 😉

Ileż świetnych miejsc na sesję. 3/4 z nich nie znałem 🙂
Dolny Śląsk widzę to kopalnia takich miejsc.

fajny i ciekawy takst okraszony świetnymi fotkami.

Dodaj komentarz